Okolí

Horský hotel Ludmila – okolí (Jizerské hory)

Zimní aktivity

Okolí Bedřichova je protkáno běžeckými tratěmi na kterých se pravidelně koná nejmasovější závod na lyžích Jizerská 50. Sjezdové tratě jsou situovány na odvrácenou stranu k severu a to umožňuje lyžovat od prosince do března. Náš hotel je pro sjezdové lyžování ideálně položen jen pár metrů od nástupiště vleků. Proto je Vaše cesta za zimními radovánkami nenáročná a rychlá. Úplní začátečníci přivítají lyžařskou školu, která sídlí na hlavním svahu před naším hotelem.

Pro milovníky sjezdového lyžování Bedřichov přichystal celou řadu sjezdovek s různou náročností. Vyberou si zkušení lyžaři i malé děti – úplní začátečníci (lyžařská školička). Sjezdové tratě jsou po celou sezónu ve výborném stavu. Sjezdovka Malinovka má i umělý sníh a osvětlení pro večerní lyžování. Lyžařská magistrála pro běh a sjezdové tratě (100m od hotelu) s večerním lyžováním a s umělým sněhem.

mapa-bedrichov

Letní aktivity

V létě zde najdete nespočet turistických tras vhodných pro pěší i cyklisty, koupání v přehradě, výlety do blízkých měst Jablonce nad Nisou a Liberce nebo můžete využívat blízké přechody do Německa a Polska. Rozhledny na kopcích – Královka, Slovanka, Bramberk, Špičák, Štěpánka. V Bedřichově dále najdete tenisové kurty, bazén, minigolf, bowling, půjčovny horských kol a lyžařského vybavení, diskotéky.

Jizerskohorská oblast (Bedřichov, Janov nad Nisou, Lučany nad Nisou, Josefův Důl) představuje nejtypičtější jizerskohorskou krajinu, jejíž osídlování od 16. století souvisí se sklářskou výrobou. Krajina táhlých horských hřbetů a údolí směřujících k jihu a jihovýchodu, souvisle osídlená a průmyslově využívaná při dnech údolí. Pro krajinu je charakteristická bohatě zastoupená tradiční zástavba původní lidové architektury slezského roubeného domu, mladších vaznicových roubených domů i pozdějších zděných domů ovlivněných historickými slohy, hlavně v centrech obcí.

Ve slunných dnech je možno využít přírodního koupaliště, které se nachází v areálu sportovišť. Ve dnech aktivního odpočinku nebo při nevhodném počasí je možno navštívit blízko ležící města Liberec a Jablonec n.N.

Bedřichov svou ideální polohou umožňuje navštěvovat kulturní a sportovní centra měst Jablonce n.N. (7 km) a Liberce (9 km). Hlavně Liberec dnes nabízí nespočet zajímavostí pro případ nevhodného počasí, najdete zde zoo, botanickou zahradu, krytý bazén, kulturně nákupní centrum Babylon s dětským rájem.

Bedřichov nabízí i standardní vybavenost turistického centra jako je pošta, informační středisko, prodejny potravin, restaurace…. Spojení s okolím je možné nejen autem, ale i pravidelnými linkami autobusové dopravy.

bedrichov